День Незалежності України – державне свято України, що відзначається щорічно 24 серпня з нагоди ухвалення 1991 року Верховною Радою України Акта проголошення незалежності України.

Вперше День незалежності України був відзначений 16 липня 1991 року в пам’ять про те, що рік тому 16 липня 1990 року Верховна рада УРСР прийняла «Декларацію про державний суверенітет України». Також 16 липня 1990 року Верховна рада УРСР прийняла постанову «Про День проголошення незалежності України», яка визначила 16 липня Днем проголошення незалежності України і щорічно відзначати його як державне загальнонародне свято України.

Згодом Верховна Рада Української РСР ухвалила «Акт проголошення незалежності України», який 01 грудня 1991 року підтвердив народ на Всеукраїнському референдумі та виникла потреба змінити дату святкування Дня незалежності України на 24 серпня. Тож 20 лютого 1992 року Верховна Рада України ухвалила постанову «Про День незалежності України», в якій зазначено: «Зважаючи на волю українського народу та його одвічне прагнення до незалежності, підтверджуючи історичну вагомість прийняття Акта проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року, Верховна Рада України постановляє: Вважати день 24 серпня Днем незалежності України і щорічно відзначати його як державне загальнонародне свято України».

Ця визначна дата навіки ввійшла в історію нашої молодої держави золотою сторінкою її біографії, законодавчо закріпивши вікові прагнення Українського народу до національного відродження та свободи. Тридцять два роки незалежності продемонстрували світу, що Україна відбулася як суверенна держава, здатна утверджувати демократичні цінності та захищати свободу.

Нині Україна героїчно протистоїть повномасштабному вторгненню росії. Збройні Сили України, громадяни України піднялися на захист державного суверенітету, відстоюючи незалежність і майбутнє батьківщини.

Сьогодні Україна має безпрецедентну підтримку серед країн Європейського Союзу. Політики і громадські діячі різних країн засвідчують, що нині Україна стала щитом для всієї Європи від російської агресії, а відданість українців принципам демократії та свободи не викликає сумнівів.

Дорогі українці! У день святкування 32-ї річниці відновлення незалежності нашої країни, коли наш народ бореться з іноземними загарбниками за життя своєї держави на війні, відстоюючи нашу волю, честь, гідність і незалежність, бажаємо один одному перемоги та довгоочікуваного миру.

Слава Україні! Героям Слава!

На офіційному сайті Державного архіву Одеської області функціонує тематична виставка архівних документів «До Дня Незалежності України», яка доступна за посиланням: https://archive.od.gov.ua/vystavky-on-lajn/do-31-richnyczi-nezalezhnosti-ukrayiny/