За сприяння директора Державного архіву Одеської області Петра Лук’янчука та на виконання домовленостей із директором Нового Державного архіву Литви (м. Вільнюс) Дануте Контрімавічене в період з 12 лютого по 03 березня 2026 року на базі Нового Державного архіву Литви пройшла стажування начальник відділу зберігання, обліку та фізичної схоронності документів НАФ Державного архіву Одеської області Світлана Виногловська.

На початку  стажування відбувся обмін інформацією з питань організації роботи архівів щодо збереження документів та їх реставрації, оцифрування документів, використання архівної інформації, користування базами даних тощо.

Під час стажування в Новому Державному архіві Литви Виногловська Світлана ознайомилась з системою державних архівів Литви, організацією роботи з обліку та зберігання документів в архівах Литви, інформаційною системою цифрових архівів (EAIS).

Крім того, Виногловська Світлана відвідала та ознайомилась з роботою архів парламенту Литовської Республіки, Міністерства культури.

Литовські архівісти щиро зустріли українську колегу та ознайомили з роботою Центрального Державного архіву Литви в напрямку реставрації, оправлення та процесів зберігання аудіовізуальних документів, їх оцифрування і використання.

Позитивний досвід, яким поділились литовські колеги буде використано в подальшій роботі.

Державний архів Одеської області висловлює вдячність литовським колегам за надання можливостей з обміну досвідом і стажування українських архівістів, а також за непохитну підтримку українських архівів під час Війни за Незалежність України.