До річниці з початку Героїчної оборони Одеси

   …Тісна взаємодія сухопутних військ Окремої Приморської армії, сил Одеської військово-морської бази і Чорноморського Флоту та неоцінна допомога місцевого населення в організації оборони дозволили на 73 дні зупинити наступ ворога. 22 грудня 1942 року було впроваджено медаль «За оборону Одеси» якою було нагороджено понад 30 тисяч захисників міста, через три роки Одеса отримала почесну назву «Місто-Герой», та 8 травня 1965 року нашому місту було вручено найвищу відзнаку – медаль «Золота Зірка».

     Битва за Одесу навіки увійшла в літопис Другої Світової війни як блискучий приклад успішного проведення бойових дій проти кількісно та якісно переважаючого супротивника і взірець відданості, самопожертви та героїзму. Вшановуючи пам’ять Героїв, пропонуємо переглянути унікальні документальні матеріали того часу, що знаходяться на зберіганні у Державному архіві Одеської області.

     До виставки он-лайн увійшли фрагменти пересувної виставки фотокопій документів і матеріалів з фондів Держархіву «Одеса. 1941-1944», що експонувалася в приміщенні головного корпусу Одеської обласної державної адміністрації в червні-серпні 2011 року в рамках заходів до 70-ї річниці з початку Великої Вітчизняної війни та відзначення 70-ї річниці з початку Героїчної оборони Одеси у 1941 році.

Фотоматеріал


Перейти до перегляду тематичних виставок