Результатом взаємодії Державної архівної служби України, Державного архіву Одеської області та корпорації FamilySearch International (США) стала можливою подальша реалізація програми з оцифрування документів Національного архівного фонду Державного архіву Одеської області, які тимчасово зберігаються у місті Ізмаїл.

19 січня 2026 р. до архівного відділу Ізмаїльської міської ради Ізмаїльського району Одеської області надійшло обладнання від FamilySearch International (США) – два сканери для оцифрування документів Національного архівного фонду, які тимчасово зберігаються в архівній установі.

Проект в місті Ізмаїл включає виготовлення кольорових зображень в кількості приблизно 1 700 000 аркушів з 11 256 метричних книг та книг актових записів цивільного стану. Решта документів, що зберігається в місті Ізмаїлі, містять історичні факти різної тематики, що мають цінність для дослідників історії Півдня Одещини. 

Метою оцифрування документів Національного архівного фонду України є створення фонду користування.

Про хід оцифрування документів НАФ Державний архів Одеської області буде публікувати на своїх інтернет ресурсах, тому стежте за нашою сторінкою у фейсбук та офіційним веб-сайтом Державного архіву Одеської області.