Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту був проголошений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН 01 листопада 2005 року. Її співавторами виступили 100 держав. Україна приєдналася до Резолюції у 2012 році.
Дата 27 січня обрана невипадково: саме цього дня 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили в’язнів найбільшого гітлерівського концтабору смерті «Аушвіц-Біркенау».
До дня пам’яті жертв Голокосту Державним архівом Одеської області підготовлено виставку
«Голокост: забуттю не підлягає».
![](https://archive.od.gov.ua/wp-content/uploads/2023/01/1-28-1024x986.jpg)
![](https://archive.od.gov.ua/wp-content/uploads/2023/01/2-29-1024x576.jpg)
![](https://archive.od.gov.ua/wp-content/uploads/2023/01/3-25-1024x712.jpg)
![](https://archive.od.gov.ua/wp-content/uploads/2023/01/4-17-715x1024.jpg)
![](https://archive.od.gov.ua/wp-content/uploads/2023/01/5-16-605x1024.jpg)
На веб-сайті Державного архіву Одеської області функціонує тематична рубрика «Фонди періоду тимчасової фашистської окупації» https://archive.od.gov.ua/arhiv/elektronnyj-arhiv-fondy-opysy-dokumenty/fondy-periodu-tymchasovoyi-fashystskoyi-okupacziyi/
![](https://archive.od.gov.ua/wp-content/uploads/2023/01/1111.png)