Міжнародні контакти – 2014

2014

Протягом 2014 року в читальних залах Державного архіву Одеської області працював 51 іноземний дослідник з 15 країн: Австрія, Білорусь, Болгарія, Грузія, Латвія, Японія (1); Греція, Ізраїль, Молдова (2); Нідерланди, Польща, Франція (3); Німеччина (4); США (5); Росія (18). 33 користувачі працювали над генеалогічними дослідженнями.

Більше подій за цей рік – у розділі «АРХІВ НОВИН»


28 березня 2014 року. Заступник начальника відділу інформації, використання документів та зовнішніх зв’язків Державного архіву Одеської області С.А.Желясков виступив з відкритою лекцією на тему «Які таємниці зберігають архіви: як працювати з архівними документами», яка відбулася у рамках циклу заходів Всеукраїнського центру болгарської культури (м. Одеса) під назвою «Зустрічі з цікавими людьми».У заході взяли участь співробітники Державного архіву Одеської області, одеські науковці, історики та краєзнавці. Перед початком лекції, заступник начальника відділу інформації С.А.Желясков вручив директору Всеукраїнського центру болгарської культури Д.Ф.Терзі цінний подарунок – фотокопії унікальних документів Державного архіву Одеської області з історії болгарської громади нашого краю. Під час заходу, у приміщенні Всеукраїнського центру болгарської культури відкрилася виставка друкованих видань Державного архіву Одеської області. По завершенню лекції відбувся «круглий стіл» – обговорення актуальних питань щодо методики роботи та подальшого використання інформації архівних документів.

ДОКЛАДНІШЕ


4 червня 2014 року. Заступник начальника відділу інформації, використання документів, публікацій та зовнішніх зв’язків Державного архіву Одеської області С.А.Желясков взяв участь у заходах та презентації книги Марини Младенової «Єлєна Мутєва (1829-1854). Едно закъеняло завръщане», яка відбулася приміщенні Всеукраїнського центру болгарської культури.


2-4 вересня 2014 року. Співробітники Державного архіву Одеської області – начальник відділу інформації, використання документів та зовнішніх зв’язків О.В.Мартиненко, начальник відділу фінансово-економічного та матеріально-технічного забезпечення А.Ю.Салфетенко, головний науковий співробітник відділу інформації, використання документів та зовнішніх зв’язків С.М.Герасимова та провідний спеціаліст відділу формування Національного архівного фонду К.С.Петропавловський, – взяли участь в урочистих заходах, присвячених святкуванню 200-ї річниці заснування товариства «Філікі Етерія» в Одесі та 20-річчя філії Грецького Фонду Культури. 4 вересня 2014 року відбулася «Зустріч друзів» Одеської філії ГФК в Золотій залі Одеського літературного музею. З вітальним словом виступила к.і.н. Л.Г.Білоусова, яка розповіла про результати 20-річної співпраці архіву та філії.


26-27 вересня 2014 року. Співробітник Державного архіву Одеської області С.Є.Березін взяв участь у роботі Міжнародної науково-практичної конференції «Вірмени в соціокультурній еволюції українських земель», яка відбулася в рамках урочистих заходів з відзначення 250-річчя спорудження Вірменської церкви Святого Григорія у місті Бережани Тернопільської області. Організаторами заходів виступили Спілка вірмен України та Державний історико-архітектурний заповідник у м. Бережани. В роботі конференції взяли участь тридцять науковців з Вірменії, Польщі, Російської Федерації та з різних міст України. Одесу на конференції представляли співробітник Держархіву С.Є.Березін, голова комісії з питань історико-культурної спадщини Спілки вірмен України Д.А.Давтян та кандидат історичних наук, доцент Південноукраїнського педагогічного університету імені К.Д.Ушинського А.В.Красножон. Березін С.Є. виступив на з доповіддю «Біографія Є.Г.Кагарова: архівні пошуки на історіографічну тематику», присвячену видатному вітчизняному науковцю та педагогу, всесвітньо відомому спеціалісту в галузі античної історії, класичної філології та етнографії.

ДОКЛАДНІШЕ


28 листопада 2014 року. У приміщенні Державного архіву Одеської області відбувся науково-практичний семінар «Біженці Першої світової та Громадянської війни в Одесі: проблеми, чисельність, національний склад», у рамках якого було відкрито виставку архівних документів «Біженці не мають національності». Заходи присвячувались роковинам початку Першої світової війни. До оргкомітету увійшли головний науковий співробітник Держархіву С.Є.Березін та голова комітету з питань історико-культурної спадщини Спілки вірмен України Д.А.Давтян. У роботі науково-практичного семінару взяли участь історики ОНУ імені І.І.Мечникова, Одеського національного морського університету та архівісти; семінар проходив в режимі пленарного засідання та круглого столу. Під час заходів  відбулося відкриття виставки документальних матеріалів з фондів Держархіву «Біженці не мають національності». Серед представлених матеріалів вперше були оприлюднені т.зв. «посвідчення» біженців – документи, власниками яких були албанці, англійці, араби, білоруси, болгари, вірмени, греки, естонці, євреї, італійці, курди, латиші, литовці, мадяри, німці, поляки, росіяни, русини, серби, словаки, турки, французи, чехи, швейцарці та представники багатьох інших національностей, що стали жертвами воєнного часу.

ДОКЛАДНІШЕ

Міжнародні контакти, роки