Міжнародні контакти – 2015

2015

В 2015 році Державний архів Одеської області відвідали 43 іноземних дослідника з 14 країн: Австралія, Ізраїль, Іспанія, Нова Зеландія, Франція (1); Білорусь, Болгарія, Казахстан, Канада, Німеччина (2); Молдова, Польща, США (5); Росія (13). 23 користувачі працювали над генеалогічними дослідженнями.

Більше подій за цей рік – у розділі «АРХІВ НОВИН»


28-29 січня 2015 року. Шість працівників Державного архіву Одеської області взяли участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Збереження історичної забудови центра Одеси шляхом включення до основного списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО», яку було організовано Управлінням з питань охорони об’єктів культурної спадщини Одеської міської ради, за участю представників різних інституцій України, Польщі, Лівану, Іраку. Мета конференції – підготовка номінаційного досьє на ареали та пам’ятники архітектури міста Одеси для проекту ЮНЕСКО.

ДОКЛАДНІШЕ


4 лютого 2015 року. Директор Державного архіву Одеської області В.В.Левчук виступив організатором Міжнародної художньої виставки в Очакові «Мелодії степу і моря» за участю Музею мариністичного живопису імені Р.Г.Судковського, Держархіву Одеської області та Громадської організації «Спілка митців «Берег Овідія»»; куратор виставки – заслужений художник України М.І. Пархоменко. 26 художників України, Польщі та Китаю представили 40 своїх полотен в Очакові. Біографія художника тісно пов’язана як з Очаковом, так і з Одесою: колектив Державного архіву Одеської області подарував музею копії особливо цінних документів про родину Судковських, копії виявлених архівних документів були представлені на виставці працівниками архіву.

ДОКЛАДНІШЕ


24-25 квітня 2015 року. Директор Державного архіву Одеської області В.В.Левчук та завідуючий лабораторією з фізичної схоронності документів Держархіву к.і.н. А.В. Хромов взяли участь у роботі 5-ї Міжнародної наукової конференції «Південь України: етноісторичний, мовний, культурний та релігійний виміри», яка відбулася у Одеському національному морському університеті.

ДОКЛАДНІШЕ


24-26 червня 2015 року. Заступник директора Держархіву к.і.н. Л.Г.Білоусова, головний науковий співробітник С.М.Герасимова та провідний спеціаліст Г.М.Паніван взяли участь у роботі ІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Збереження історичної забудови центру Одеси шляхом включення до основного Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО», яка відбулася під патронатом Одеської міської ради. У роботі конференції взяли участь спеціалісти з понад двадцяти країн Європи; у рамках заходів відбулися пленарні та секційні засідання, круглі столи на актуальні теми збереження культурної спадщини, історико-краєзнавчі екскурсії, презентації нових видань.

ДОКЛАДНІШЕ


25 червня 2015 року. Співробітники Держархіву – завідуючий лабораторією з фізичної схоронності документів, к.і.н. А.В.Хромов і головний науковий співробітник С.Є.Березін, – взяли участь у Міжнародному науково-практичному семінарі «Створення страхового фонду на культурні цінності, що зберігаються в бібліотеках, музеях, архівах і приватних колекціях», який відбувся в м Одесі. Організатори – Науково-дослідний проектно-конструкторський та технологічний інститу мікрографії (м. Харків), Український центр розвитку архівної справи «Простір-музеум» (м. Київ), Одеський муніципальний музей приватних колекцій імені О.В.Блещунова. Понад 20 спеціалістів з різних міст України та Росії розглянули низку актуальних питань збереження національного культурного надбання за допомогою сучасних цифрових технологій та нових електронних баз даних.

ДОКЛАДНІШЕ


3-7 серпня 2015 року. заступник директора Держархіву к.і.н. Л.Г. Білоусова взяла участь у XVII Всесвітньому Конгресі Економічної Історії, який проходив у м. Кіото, Японія (XVIIth World Economic History Congress in Kyoto, Japan;www.wehc2015.org) з доповіддю на тему «Odessa and the Mediterranean: trade, customs policy, contraband and cultural exchange (end of XVIII – beginning of XX cent.) (Одеса і Середземномор’я: торгівля, митна політика, контрабанда і культурний обмін, відеопрезентація). На Конгресі працювало 90 секцій, виступили 1115 доповідачів від 55 країн світу (від України – 1 учасник Л.Г. Білоусова).

ДОКЛАДНІШЕ


13 серпня 2015 року. Заступник директора Державного архіву Одеської області, к.і.н. Л.Г.Білоусова відвідала Національний архів Японії (м. Токіо) і стала першою громадянкою України – відвідувачем цієї установи. Спеціалісти Національного архіву Японії провели екскурсію по архіву і поділилися досвідом роботи з публікації документів, організації користувачів у читальному залі, зберігання справ у архівосховищах, проведення виставок тощо; японські колеги передали Одеському архіву презентаційний матеріал.

ДОКЛАДНІШЕ


2-3 вересня 2015 року. Головний науковий співробітник Державного архіву Одеської області С.Є.Березін взяв участь у роботі Міжнародної наукової конференції «Одеса і Південь України в українській і польській історіографії» (до 150-річчя Одеського національного університету імені І.І.Мечникова). Організатори – Історичний факультет Одеського національного університету імені І.І.Мечникова та Інститут історії Опольського університету, за підтримки Генерального Консульства Республіки Польща в Одесі.

ДОКЛАДНІШЕ


3-4 вересня 2015 року – в Одесі відбулася Друга міжнародна конференція «Архів. Історія. Сучасність», присвячена 95-річчю Державного архіву Одеської області, у роботі якої взяли участь понад 80 науковців (в т. ч. – 12 від Держархіву) з 6 країн: України (Іллічівськ, Київ, Кіровоград, Луцьк, Миколаїв, Одеса, Полтава, Прилиманське, Харків, Черкаси), Греції, Грузії, Молдови, Польщі та Угорщини. На відкритті конференції, пленарних та секційних засіданнях були присутні представники наукових, освітянських, культурно-просвітницьких установ та організацій, краєзнавці, студенти, представники громадськості, ветерани архівної справи.

ДОКЛАДНІШЕ


16 вересня 2015 року. Головний науковий співробітник Державного архіву Одеської області С.Є.Березін взяв участь у роботі ІІІ Міжнародних книгознавчих Читань «Стародруки і рідкісні видання в університетській бібліотеці». Організатором конференції виступили друзі та багаторічні партнери Держархіву – Наукова бібліотека Одеського національного університету імені І.І.Мечникова; у роботі Читань взяли участь понад 30 науковців з Одеси, Києва, Львова, Харкова, Мінська, Риги, Томська.

ДОКЛАДНІШЕ


24 вересня 2015 року. Державний архів Одеської області відвідав грецький бізнесмен із міста Салоніки пан Стефанос Марідіс – нащадок відомого одеського роду Дестуні, що походив з іонійського острова Кефалонія, Греція. Екскурсію за документами архіву та виявлення документів провела заступник директора, к.і.н. Л.Г.Білоусова; зі свого боку, пан Стефаніс Марідіс розповів про Дестуні, які проживали у США (так, відомий американський психіатр Нікос Дестуніс, є нащадком учасника таємного грецького товариства «Філікі Етерія», члени його сім’ї були також пов’язані з містом Чернігів, у зв’язку з чим Нікос Дестуніс відвідував у 1980-х роках Одесу і Чернігів, а також представляв цікаві сімейні документи у Державному архіві Чернігівської області).

ДОКЛАДНІШЕ


25 вересня 2015 року. Завідувач лабораторії з фізичної схоронності документів Державного архіву Одеської області к.і.н. А.В.Хромов взяв участь у роботі Міжнародного культурного форуму «Кам’яний острів – 2015», який відбувся на історичному факультеті Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка (на спеціалізованому лекторії архівістів – «Архів та історична пам’ять» А.В. Хромов виступив з лекцією на тему «Архівні інновації: досвід і перспективи Державного архіву Одеської області»).

ДОКЛАДНІШЕ


3 жовтня 2015 року. Директор Держархіву В.В.Левчук і заступник директора к.і.н. Л.Г.Білоусова взяли участь у Міжнародній конференції «Разом можна більше», організованій польською Фундацією NIEDALEKO, Вищою школою міжнародних відносин і американістики у Варшаві, Швейцарським едукаційним центром, Вищою школою комунікації, політології та міжнародних відносин у Варшаві, KRIM.PL Group, Poland та за участю представників місцевої влади, навчальних закладів і бізнесу. Метою конференції було встановлення контактів між українськими і польськими інституціями для подальшої співпраці у різних галузях науки, культури, бізнесу.

ДОКЛАДНІШЕ


12-16 жовтня 2015 року. Співробітники Державного архіву Одеської області – заступник директора, к.і.н. Л.Г. Білоусова, начальник відділу науково-довідкового апарату, к.і.н. О.Ю.Штепко та головний науковий співробітник С.М.Герасимова, – взяли участь у авторському семінарі «Проблемні питання організації архівної справи та доступу до архівної інформації» відомого американського архівіста, вченого і громадського діяча Труді Х. Петерсон. На семінарі були розглянуті актуальні питання організації доступу до архівних документів в США, нормативно-правова база та практичний досвід американських колег; за результатами семінару архівісти отримали сертифікати про підвищення кваліфікації.

ДОКЛАДНІШЕ


5-7 листопада 2015 року. Заступник директора Держархіву к.і.н. Л.Г.Білоусова взяла участь у міжнародній конференції «Российские немцы – свидетельства их жизни и деятельность в постсоветских архивах», яка проходила у м. Пассау (Німеччина) за участю архівістів і науковців з Німеччини, Казахстану, Киргизії та Росії. На конференції одеський архівіст зробила доповідь-відеопрезентацію на тему: «Источники по истории российских немцев в фондах Государственного архива Одесской области: формирование, виды документации, степень разработки и условия доступа».

ДОКЛАДНІШЕ


10-11 листопада 2015 року. Співробітники відділу інформації, використання документів, публікацій та зовнішніх зв’язків Державного архіву Одеської області – головний науковий співробітник С.М.Герасимова, провідний спеціаліст Г.М.Паніван і головний науковий співробітник С.Є.Березін взяли участь у роботі Міжнародної наукової конференції «Харків як університетське місто», яка відбулася в Харківському національному університеті імені В.Н.Каразіна, в якій взяли участь понад 50 науковців з України, Латвії та Польщі.

ДОКЛАДНІШЕ


19-20 листопада 2015 року. Заступник директора Держархіву к.і.н. Л.Г.Білоусова та головний спеціаліст відділу інформації С.Є.Березін взяли участь у П’ятій міжнародній науковій конференції «Етнічна культура в глобалізованому світі», яка відбулася на історичному факультеті Одеського національного університету імені І.І.Мечникова за участі понад 30 молодих науковців з України (Івано-Франківськ, Київ, Луцьк, Львів, Миколаїв, Одеса, Чернівці), Польщі та Румунії.

ДОКЛАДНІШЕ


26-27 листопада 2015 року. Завідуючий лабораторії Державного архіву Одеської області, к.і.н. А.В.Хромов взяв участь у роботі ІІІ міжнародного науково-практичного семінару «Оцифроване надбання: збереження, доступ, репрезентація», який проходив на базі Державного політехнічного музею Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут»., де виступив із презентацією проекту «Одеський домашній архів» – дистанційний доступ до документів та монетизація електронних послуг архівів».

ДОКЛАДНІШЕ


2-5 грудня 2015 року.Заступник директора Держархіву к.і.н. Л.Г.Білоусова, головний науковий співробітник відділу інформації С.М. Герасимова і провідний спеціаліст Г.М.Паніван взяли участь III Міжнародній науково-практичній конференції «Збереження історичної забудови центра Одеси шляхом включення його до основного Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО». Організатори конференції – Науково-дослідний інститут пам’яткоохоронних досліджень Міністерства культури України, Міжнародна рада з охорони пам’яток та історичних місць, Управління з питань охорон и об’єктів культурної спадщини Одеської міської ради, Одеська державна академія будівництва та архітектури, The Bronisław Markiewicz State Higher School of Technology and Economics in Jarosław, Управління охорони об’єктів культурної спадщини Одеської облдержадміністрації, Українське товариство охорони пам’яток історії та культури.

ДОКЛАДНІШЕ


11 грудня 2015 року. Головний науковий співробітник Державного архіву Одеської області С.Є.Березін взяв участь у роботі Міжнародної науково-практичної конференції «Вірмени України на зламі століть», присвяченої 400-річчю першої документальної згадки про вірмен Язловця Тернопільської області. Конференція відбулася в Інституті історії України НАН України (м. Київ), за організаційної підтримки Міністерства культури України, Національного заповідника «Замки Тернопільщини» та Спілки вірмен України.

ДОКЛАДНІШЕ

Міжнародні контакти, роки