Архів телепередач – 2015

Архів телевізійних передач, новин, репортажів та прес-конференцій

Випуски телепередач

Новий телевізійний проект: «Архівна Одіссея»
Державний архів Одеської області, Телерадіокомпанія “Град” і Громадська ініціатива “Друзі Архіву” представляють новий спільний телевізійний проект «Архівна Одіссея», – розпочатий у 2016 році. Серія телепередач присвячена маловідомим сторінкам історії Одеси та регіону, що знайшли своє відображення в унікальних документах з фондів Державного архіву Одеської області. Про архівні пошуки та знахідки розповідають дослідники архіву.
ПЕРЕЙТИ ДО ПЕРЕГЛЯДУ:
“У одеських архівістів – професійне свято”: спеціальна тематична програма до Дня працівників архівних установ України в телевізійному ефірі ТРК “ГРАД”

25 листопада 2015 року,  до професійного свята архівістів, журналісти Телерадіокомпанії “ГРАД” підготували тематичну телевізійну передачу, до якої увійшли інтерв’ю з працівниками архівних установ Одещини, зйомки у приміщеннях Держархіву, на робочих місцях співробітників і в архівосховищах та репортаж зі Святкової колегії Держархіву, яка відбулася 24 грудня 2015 року в Одеському літературному музеї (докладніше про заходи – в  інформаційному звіті).

На Святковій колегії відбулося оголошення офіційних Подяк за плідну співпрацю друзям та партнерам Державного архіву Одеської області. За плідну багаторічну інформаційну підтримку архіву та популяризацію архівної справи, Подяки було оголошено колективу Телерадіокомпанії “ГРАД” і особисто – її директору А.К.Балінову та головному редактору Л.В.Швець.

Висловлюючи щиру подяку співробітникам ТРК “ГРАД”, Державний архів Одеської області сподівається на подальшу плідну співпрацю та бажає друзям – журналістам у наступному 2016 році нових творчих успіхів та великих звершень! 
ПЕРЕГЛЯД ОН-ЛАЙН:

Керівництво Держархіву в студії ТРК “ГРАД”: прогама “Тема дня”

24 грудня 2015 року директор Державного архіву Одеської області В.В.Левчук та заступник директора Держархіву, к.і.н. Л.Г.Білоусова взяли участь у запису телевізйної програми “Тема дня”: напередодні Дня працівників архівних установ України, в студії ТРК “ГРАД” керівники Держархіву розповіли про здобутки та подальші перспективи архівної галузі на Одещині.
ПЕРЕГЛЯД ОН-ЛАЙН:
Держархів потребує нового приміщення: спеціальний репортаж в новинах на “7 каналі”

24 грудня 2015 року директор Державного архіву Одеської області В.В.Левчук, заступник директора Держархіву, к.і.н. Л.Г.Білоусова та голова Громадської ради при Держархіві, к.ф.н. Л.В.Ковальчук надали інтерв’ю журналістам телевізійного каналу “7 канал” з приводу проблеми переїзду Держархіву до нового приміщення. Докладніше – у спеціальному репортажі у випуску новин на “7 каналі”.
ПЕРЕГЛЯД ОН-ЛАЙН:
Брифінг за участю начальника відділу використання документів О.В.Мартиненко та члена Громадської ради Г.О.Місюк

24 листопада 2015 року начальник відділу використання документів, інформації, публікацій та зовнішніх зв’язків Державного архіву Одеської області О.В.Мартиненко та член Громадської ради при Держархіві, науковий співробітник Одеського літературного музею Г.О.Місюк взяли участь у брифінгу, який відбувся в Одеському кризовому медіа-центрі на тему «Державний архів Одеської області: проблеми та перспективи».
ПЕРЕГЛЯД ОН-ЛАЙН:
Державний архів Одеської області в ефірі Одеської обласної державної телерадіокомпанії: спеціальні репортажі журналістів про актуальні події архівного життя

Вересень-листопад 2015 року: до телевізійного ефіру наших друзів та багаторічних партнерів – Одеської обласної державної телерадіокомпанії вийшло три спеціальних репортажі про актуальні проблеми та перспективи діяльності Держархіву:
23 вересня: Кожен одесит може додати інформацію в народний архів історії краю
30 жовтня: Півтора мільйона архівних справ Одеської області під загрозою знищення
10 листопада: Одеса можете втратити тисячі документів через стан будівлі архіву
 
Брифінг за участю головного наукового співробітника Держархіву О.Л.Церковної та членів Громадської ради Л.В.Ковальчук, О.М.Келера,  С.М.Ермошкіна

28 жовтня 2015 року головний науковий співробітник відділу науково-довідкового апарату Державного архіву Одеської області О.Л.Церковна, голова Громадської ради при Державному архіві Одеської області, директор Одеського академічного центру МАН, к.ф.н. Л.В.Ковальчук та члени Громадської ради при Держархіві – директор Інституту етнічних досліджень О.М.Келер і голова правління Одеського обласного ромського конгресу С.М.Єрмошкін взяли участь у брифінгу, який відбувся в Одеському кризовому медіа-центрі на тему «Державний архів Одеської області: проблеми та перспективи».
ПЕРЕГЛЯД ОН-ЛАЙН:
Брифінг за участю членів Громадської ради при Держархіві Г.О.Місюк та В.В.Левченко

23 вересня 2015 року члени Громадської ради при Державному архіві Одеської області  – науковий співробітник Одеського літературного музею Г.О.Місюк та к.і.н., доцент кафедри українознавства, історико-правових та мовних дисциплін Одеського національного морського університету В.В.Левченко взяли участь у брифінгу, який відбувся в Одеському кризовому медіа-центрі на тему «Державний архів Одеської області: проблеми та перспективи».
ПЕРЕГЛЯД ОН-ЛАЙН:
Брифінг за участю керівництва Державного архіву Одеської області

26 серпня 2015 року директор Державного архіву Одеської області В.В.Левчук та заступник директора Держархіву, к.і.н. Л.Г.Білоусова взяли участь у брифінгу, який відбувся в Одеському кризовому медіа-центрі на тему «Державний архів Одеської області: проблеми та перспективи».
ПЕРЕГЛЯД ОН-ЛАЙН:
Виступ завідуючого лабораторією Держархіву А.В.Хромова на телебаченні

12 серпня 2015 року завідуючий лабораторією з фізичної схоронності документів Державного архіву Одеської області, кандидат історичних наук А.В.Хромов взяв участь у програмі «Гість студії» телекомпанії «Третий цифровой». У прямому ефірі йшлося про історію, сучасний стан та перспективи подальшого розвитку архівної справи на Одещині.
ПЕРЕГЛЯД ОН-ЛАЙН:
Держархів у ЗМІ: телепередача «Одеський архів на підпорах: історія руйнування»

4 серпня 2015 року. Спеціальний репортаж, присвячений проблемі аварійного стану будівлі Головного корпусу Державного архіву Одеської області, вийшов до телевізійного ефіру на «7 каналі». Інтерв’ю журналістам надали директор Держархіву В.В.Левчук, заступник начальника відділу зберігання та обліку документів НАФ В.К.Січкаренко, голова Громадської ради при Держархіві, кандидат філологічних наук Л.В.Ковальчук, член Громадської ради С.М.Єрмошкін.
ПЕРЕГЛЯД ОН-ЛАЙН:
Брифінг за участю членів Громадської ради при Держархіві М.І.Михайлуци та М.А.Шевчука

23 липня 2015 року члени Громадської ради при Державному архіві Одеської області – доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри українознавства, історико-правових та мовних дисциплін Одеського національного морського університету М.І.Михайлуца та кандидат історичних наук, доцент, завідувач кафедри історії та світової політики Інституту соціальних наук Одеського національного університету імені І.І.Мечникова М.А.Шевчук, – взяли участь у брифінгу, який відбувся в Одеському кризовому медіа центрі на тему «Державний архів Одеської області: проблеми та перспективи».
ПЕРЕГЛЯД ОН-ЛАЙН:
Брифінг за участю заступника начальника відділу, завідуючого столом довідок С.А.Желяскова і членів Громадської ради при Держархіві О.О.Синявської та М.Н.Якупова

23 червня 2015 року заступник начальника відділу використання документів, інформації, публікацій та зовнішніх зв’язків Держархіву С.А.Желясков і члени Громадської ради при Державному архіві Одеської області – кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України Одеського національного університету імені І.І.Мечникова О.О.Синявська та кандидат історичних наук, заступник голови громадської організації «Мій дім Одеса» М.Н.Якупов, – взяли участь у брифінгу, який відбувся в Одеському кризовому медіа центрі на тему «Державний архів Одеської області: проблеми та перспективи».
ПЕРЕГЛЯД ОН-ЛАЙН:
Брифінг за участю завідуючого лабораторією А.В.Хромова і членів Громадської ради при Держархіві П.І.Барвинської та П.Ю.Козленко

15 травня 2015 року завідуючий лабораторією з фізичної схоронності документів Держархіву, кандидат історичних наук А.В.Хромов та члени Громадської ради при Державному архіві Одеської області – доктор історичних наук, професор Одеського національного університету імені І.І.Мечникова П.І.Барвинська та кандидат філософських наук, директор Музею Голокосту П.Ю.Козленко взяли участь у брифінгу, який відбувся в Одеському кризовому медіа центрі на тему «Державний архів Одеської області: проблеми та перспективи».
ПЕРЕГЛЯД ОН-ЛАЙН:
Телевізійні репортажі про аварійний стан будівлі Головного корпусу Держархіву

30 квітня та 2 травня 2015 року до ефіру телекомпанії «7 канал» вийшли два спеціальних репортажі про аварійний стан будівлі Головного корпусу Державного архіву Одеської області. Інтерв’ю журналістам надали директор Держархіву В.В.Левчук та головний інженер М.М.Цобенко.
ПЕРЕГЛЯД ОН-ЛАЙН:ПЕРЕГЛЯД ОН-ЛАЙН:
Брифінг за участю начальника відділу С.В.Виногловської і членів Громадської ради при Держархіві І.В.Голубович та О.М.Келера

23 квітня 2015 року начальник відділу зберігання та обліку документів Національного архівного фонду Державного архіву Одеської області С.В.Виногловська та члени Громадської ради при Державному архіві Одеської області – доктор філософських наук, професор Одеського національного університету імені І.І.Мечникова І.В.Голубович та директор Інституту етнічних досліджень О.М.Келер взяли участь у брифінгу, який відбувся в Одеському кризовому медіа центрі на тему «Державний архів Одеської області: проблеми та перспективи».
ПЕРЕГЛЯД ОН-ЛАЙН:
Підсумкова колегія Державного архіву Одеської області

26 березня 2015 року відбулася Підсумкова колегія Державного архіву Одеської області, присвячена 95-річчю з дня заснування, за участю архівних відділів райдержадміністрацій, міських рад, трудових архівів, представників наукових і громадських установ Одещини.

Докладніше – у спеціальному репортажі журналістів телекомпанії “Град”. 
ПЕРЕГЛЯД ОН-ЛАЙН:
“Пока светит солнце”: спеціальний телерепортаж про відкриття Міжнародної художньої виставки в Очакові

21 березня 2015 року до ефіру телекомпанії «Град» вийшов спеціальний репортаж під назвою «Пока светит солнце» про участь співробітників Державного архіву у підготовці та проведенні міжнародної художньої виставки «Мелодии степи и моря» присвяченої 130-річчю з дня смерті видатного вітчизняного мариніста Р.Г.Судковського, яку було урочисто відкрито в місті Очаків 4 лютого 2015 року.
ПЕРЕГЛЯД ОН-ЛАЙН:
Брифінг за участю начальника відділу Г.Б.Успенської і членів Громадської ради при Держархіві В.М.Хмарського та С.М.Єрмошкіна

19 березня 2015 року начальник відділу формування Національного архівного фонду та діловодства Державного архіву Одеської області Г.Б.Успенська та члени Громадської ради при Державному архіві Одеської області – доктор історичних наук, професор, завідуючий кафедрою історії України, проректор Одеського національного університету імені І.І.Мечникова В.М.Хмарський і голова правління Одеського обласного ромського конгресу С.М.Єрмошкін взяли участь у брифінгу, який відбувся в Одеському кризовому медіа центрі на тему «Державний архів Одеської області: проблеми та перспективи».
ПЕРЕГЛЯД ОН-ЛАЙН:
Брифінг за участю заступника директора О.І.Ксендзик і членів Громадської ради при Держархіві Е.П.Петровського та Г.О.Місюк

25 лютого 2015 року заступник директора Державного архіву Одеської області Олена Іванівна Ксензик та члени Громадської ради при Державному архіві Одеської області – кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України Одеського національного університету імені І.І.Мечникова Едуард Петрович Петровський і науковий співробітник Одеського літературного музею Ганна Олександрівна Місюк взяли участь у брифінгу, який відбувся в Одеському кризовому медіа центрі на тему «Державний архів Одеської області: проблеми та перспективи».
ПЕРЕГЛЯД ОН-ЛАЙН:
Участь співробітників Державного архіву у відкритті Міжнародної художньої виставки в Очакові

4 лютого 2015 року. Директор Державного архіву Одеської області В.В.Левчук виступив організатором Міжнародної художньої виставки в Очакові «Мелодії степу і моря» за участю Музею мариністичного живопису імені Р.Г.Судковського, Держархіву Одеської області та Громадської організації «Спілка митців «Берег Овідія»». Репортаж про відкриття виставки вийшов до ефіру у інформаційному випуску новин на ТРК «Град».
ПЕРЕГЛЯД ОН-ЛАЙН:
“Одесса идёт в ЮНЕСКО”: телепередача за участю заступника директора Л.Г.Білоусової

31 січня 2015 року. До ефіру на ТРК «Град» вийшла телепередача за участю заступника директора Державного архіву Л.Г.Білоусової про участь архівістів у Міжнародній  науково-практичній конференції «Збереження історичної забудови центра Одеси шляхом включення до основного списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО».
ПЕРЕГЛЯД ОН-ЛАЙН:
“Спасти архив!”: телепередача на ТРК “Думская TV”

21 січня 2015 року. До ефіру на ТРК «Думская ТV» вийшли дві телепередачі про Державний архів Одеської області: «Спасти архив! Главное хранилище документов Одесской области все еще надеется получить новое помещение»: репортаж у новинах та спецвипуск були присвячені висвітленню різних напрямків роботи архіву та проблемам матеріально-технічного забезпечення і аварійного стану будинку по вул. Жуковського, 18. Інтерв’ю дали працівники архіву: директор В.Левчук, заст. директора Л. Білоусова, начальник відділу інформації О.Мартиненко, реставратор Л.Хомутовська, заст. начальника відділу зберігання та обліку документів В.Січкаренко. Зйомки телепередач відбулися у приміщенні головного корпусу Державного архіву 16 січня 2015 року.
ПЕРЕГЛЯД ОН-ЛАЙН:
“Без минулого немає майбутнього”: телепередача за участю керівництва Державного архіву на ТРК “Град”

15 січня 2015 року на ТРК «Град» відбулося 2 телепередачі про Державний архів Одеської області за участю директора архіву В.В.Левчука, заступника директора Л.Г.Білоусової та голови Горомадської ради при Держархіві Л.В.Ковальчук – сюжет у новинах (15 січня) та спецвипуск «Без минулого немає майбутнього» (16 січня).
ПЕРЕГЛЯД ОН-ЛАЙН:
Прес-конференція керівництва Державного архіву

15 січня 2015 року в медіа-центрі Одеського кризового центру відбулася прес-конференція, присвячена діяльності та проблемам Державного архіву Одеської області. Директор Держархіву Володимир Левчук поінформував про стан вирішення питання щодо пошуку нової будівлі для архіву, завдання архівних установ на 2015 рік. Заступник директора Лілія Білоусова розповіла про підготовку до 95-річного ювілею Держархіву (заснований 21 березня 1920 р.), стан інформатизації архівної галузі і завершення програми створення електронних версій описів всіх фондів архіву та оприлюднення їх на веб-сайті архіву, а також привернула увагу до питання співпраці архіву з волонтерами. Голова Громадської ради при Держархіві Лідія Ковальчук виступила з ініціативою створення «Народного архіву», мета якого – збирання різноманітних документів від пересічних громадян, які відображають певні історичні періоди та дух епохи.
ПЕРЕГЛЯД ОН-ЛАЙН: