Архів радіопередач

Випуски циклу радіопередач “АРХІВНІ ЗНАХІДКИ”

Автор та ведучий – співробітник Держархіву, к.і.н. Анатолій Хромов

Звукорежисер – Валентина Мамчур

Завершальний випуск циклу радіопередач «Архівні знахідки»
18 грудня 2015 року. В радіоефірі пролунав завершальний, 12-й випуск спільного проекту Державного архіву Одеської області та Одеської обласної державної телерадіокомпанії «Архівні знахідки». Автор та ведучий циклу, кандидат історичних наук, завідуючий лабораторією Держархіву А.В.Хромов присвятив фінальну програму двом темам: «Архівні документи з історії будівництва корпусів медичного факультету» (До 115-річчя вищої медичної освіти в Одесі) та «Здобутки Державного архіву Одеської області у галузі оцифрування документів – погляд у майбутнє» (з нагоди Дня працівників архівних установ України).
ПРОСЛУХАТИ ПЕРЕДАЧУ (mp3):
Одиннадцятий випуск радіопередачі з циклу «Архівні знахідки»
20 листопада 2015 року. Продовжується робота над спільним проектом Державного архіву Одеської області та Одеської обласної державної телерадіокомпанії «Архівні знахідки». Випуск радіопередачі було присвячено 200-річному ювілею призначення О.Ф.Ланжерона на посаду генерал-губернатора 15 листопада 1815 року. Автор та ведучий циклу, кандидат історичних наук, завідуючий лабораторією Держархіву А.В.Хромов базуючись на архівних документах розповів про маловідомі факти з історії відносин графа Ланжерона та козацтва на Півдні України.
ПРОСЛУХАТИ ПЕРЕДАЧУ (mp3):
Десятий випуск циклу радіопередач «Архівні знахідки»
16 жовтня 2015 року до радіоефіру вийшов черговий випуск програми «Архівні знахідки» – спільного проекту Державного архіву Одеської області та Одеської обласної державної телерадіокомпанії. Випуск із нагоди Дня українського козацтва та Дня захисника України був присвячений знахідці у фондах Одеського архіву унікальних документів – формулярних списків козаків Чорноморського війська (1816-1820 рр.). Автор та ведучий радіопередачі – архівіст, к.і.н. Анатолій Хромов запросив до розмови у студію відому дослідницю історії козацтва – д.і.н., професора Одеського національного університету імені І.І.Мечникова Олену Бачинську.
ПРОСЛУХАТИ ПЕРЕДАЧУ (mp3):
Дев’ятий випуск циклу радіопередач «Архівні знахідки»
18 вересня 2015 року до радіоефіру вийшов дев’ятий випуск програми «Архівні знахідки» – спільного проекту Державного архіву Одеської області та Одеської обласної державної телерадіокомпанії. Автор та ведучий – архівіст, к.і.н. Анатолій Хромов розповів слухачам про документи з історії одеської міської поліції кінця XVIII – початку XX століття, які зберігаються у фондах Державного архіву Одеської області. Гість студії, начальник відділу науково-довідкового апарату Держархіву, к.і.н. Олена Штепко, у розмові розповіла про документи з історії створення Літературного музею в Одесі.
ПРОСЛУХАТИ ПЕРЕДАЧУ (mp3):
Цикл радіопередач «Архівні знахідки»: восьмий випуск
21 серпня 2015 року. До радіоефіру вийшов черговий випуск циклу передач «Архівні знахідки» – спільного проекту Державного архіву Одеської області та Одеської обласної державної телерадіокомпанії. У серпневому випуску, гостем студії став досвідчений архівіст Степан Желясков, який розповів про роботу столу довідок Держархіву. У другій частині передачі, автор та ведучий, архівіст. к.і.н. Анатолій Хромов познайомив радіослухачів із тим, які документи Одеського архіву зафіксували процес здобуття Україною Незалежності у 1991 році. 
ПРОСЛУХАТИ ПЕРЕДАЧУ (mp3):
Сьомий випуск з циклу радіопередач «Архівні знахідки»
17 липня 2015 року. Продовжується робота над спільним проектом Державного архіву Одеської області та Одеської обласної державної телерадіокомпанії «Архівні знахідки». Черговий, сьомий випуск радіопередачі було присвячено одній з маловідомих сторінок історії одеської міської поліції початку ХХ сторіччя, а саме – біографії дільничного пристава Семена Григоровича Логинеско (1877 – після 1917). Про його життєвий шлях та діяльність якого розповів у радіоефірі автор та ведучий циклу, кандидат історичних наук, завідуючий лабораторією Держархіву А.В.Хромов. Другу частину випуску було присвячено історії Одеського національного університету імені І.І.Мечникова, який у цьому році відзначив свій 150-річний ювілей. Розмова про хронологію розвитку вищої освіти в Одесі у XIX сторіччі відбулася у студії за участю головного наукового співробітника Держархіву С.Є.Березіна. 
ПРОСЛУХАТИ ПЕРЕДАЧУ (mp3):
Шоста радіопередача циклу «Архівні знахідки»
19 червня 2015 року до радіоефіру вийшов черговий випуск спільного проекту Державного архіву Одеської області та Одеської обласної державної телерадіокомпанії «Архівні знахідки». На протязі першого півріччя 2015 року щомісячно автор та ведучий програми – к.і.н., завідуючий лабораторією з фізичної схоронності документів Державного архіву Одеської області А.В.Хромов запрошує до радіоприймачів усіх хто цікавиться історією рідного краю та розвитком архівної справи. В радіоефірі було висвітлено раніш невідомі сторінки життя та діяльності Степана Степановича Достанича, який обіймав посаду одеського поліцмейстера у 1816-1821 роках. У запису шостого випуску «Архівних знахідок» взяв участь головний науковий співробітник Держархіву С.Є.Березін, головною темою розмови із яким у студії було обрано питання попередніх підсумків та подальших перспектив інформатизації архівної галузі на Одещині. 
ПРОСЛУХАТИ ПЕРЕДАЧУ (mp3):
П’ята радіопередача циклу «Архівні знахідки»
15 травня 2015 року. П’ята передача з циклу «Архівні знахідки» пролунала в радіоефірі Одеської обласної державної телерадіокомпанії. Разом із автором та ведучим – к.і.н., завідуючим лабораторією з фізичної схоронності документів Державного архіву Одеської області А.В.Хромовим, у запису радіопередачі взяла участь к.і.н., доцент Одеського національного медичного університету О.О.Уварова. В п’ятому випуску «Архівних знахідок» були розглянуті такі теми: «Одеський поліцмейстер, наказний отаман Дунайського козацького війська Олександр Андрійович Шостак» та «Знахідка сіоністської медалі на честь колоній Рішон ле-Ціон у фондах Державного архіву Одеської області». 
ПРОСЛУХАТИ ПЕРЕДАЧУ (mp3):
Четверта радіопередача циклу «Архівні знахідки»
17 квітня 2015 року. В радіоефір вийшла четверта передача з циклу «Архівні знахідки» – спільного проекту Державного архіву Одеської області та Одеської обласної державної телерадіокомпанії. Автор та ведучий передачі – к.і.н., завідуючий лабораторією з фізичної схоронності документів Держархіву А.В.Хромов, та гість студії – директор Державного архіву Одеської області В.В.Левчук розглянули питання історії виникнення та розвитку руху побратимства Одеси з іншими містами з різних країн світу. 
ПРОСЛУХАТИ ПЕРЕДАЧУ (mp3):
Третя радіопередача циклу «Архівні знахідки»
30 березня 2015 року в радіоефір вийшла третя передача із циклу «Архівні знахідки» на тему «Кирьякови та Шостаки: родичі М.В.Гоголя в історії Одеси кінця ХVIII – ХІХ ст.». В студії йшлося про маловідомі сторінки життя Миколи Васильовича Гоголя, біографія якого тісно пов’язана з Одесою. Завдяки документам із фондів архіву вдалось встановити широке коло родичів письменника, які були помітними фігурами у житті міста – в першу чергу, це відомі одесити, нащадки старовинних козацьких родів Шостаків та Кирьякових. Гостем радіоефіру став доктор історичних наук, професор кафедри історії України ОНУ імені І.І.Мечникова, Тарас Григорович Гончарук; автор та співведучий – кандидат історичних наук, завідуючий лабораторією Держархіву Анатолій Володимирович Хромов. 
ПРОСЛУХАТИ ПЕРЕДАЧУ (mp3):
Друга радіопередача циклу «Архівні знахідки»
20 лютого 2015 року. Продовжується робота над спільним проектом Державного архіву Одеської області та Одеської обласної державної телерадіокомпанії «Архівні знахідки». До радіоефіру вийшла друга передача з циклу за участю співробітників Державного архіву Одеської області, під час якої архівісти розповіли про життя та діяльність Станіслава Тимофійовича Василевського – одеського поліцмейстера (1824-1833) і наказного отамана Дунайського козачого війська (1836-1846) – завідуючий лабораторією з фізичної схоронності документів А.В.Хромов, та про діяльність клубів в Одесі та дозвілля мешканців нашого міста у ХІХ – на початку ХХ сторіч – головний науковий співробітник відділу інформації С.М.Герасимова.
ПРОСЛУХАТИ ПЕРЕДАЧУ (mp3):
Перша радіопередача «Архівні знахідки»: одеські автомобілісти на початку ХХ сторіччя
16 січня 2015 року в радіоефір вийшла перша передача із циклу «Архівні знахідки». Це спільний проект Державного архіву Одеської області та Одеського обласного державного радіо, який має інформувати громадськість про роботу Держархіву, популяризувати діяльність архіву, як потужного культурно-наукового центру. Цикл передач має і науково-популярні та освітні цілі, зокрема планується відкрити для слухачів невідомі чи маловідомі факти з історії Одеси, Південної України та повернути призабуті імена. Програма буде виходити щомісяця. Автором та співведучим «Архівних знахідок на Одеському радіо» є кандидат історичних наук, завідуючий лабораторією Держархіву Одеської області – Анатолій Хромов. 
ПРОСЛУХАТИ ПЕРЕДАЧУ (mp3):