21 лютого 2023 року директор Державного архіву Одеської області, кандидат наук з державного управління, доцент Петро Лук’янчук відкрив перший семінар, направлений на підвищення рівня знань з питань організації діловодства та архівної справи.

Державний архів здійснює управління архівною справою і діловодством на території області, координує діяльність органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій у питаннях архівної справи і діловодства, а постійне підвищення кваліфікації фахівців діловодних служб є однією з форм, що сприяє реалізації функцій Державного архіву.

Планом проведення навчальних семінарів, направлених на підвищення рівня знань з питань організації діловодства та архівної справи, на 2023 рік передбачено розгляд організаційних, інформаційних, технічних, технологічних процедур, які складають основу роботи служби діловодства установи та вимог до формування справ, проведення експертизи цінності документів, складення описів справ, актів про вилучення  для знищення документів.

Перший семінар у цьому році провела начальник відділу формування Національного архівного фонду, організації і координації архівної справи та діловодства Галина Успенська за темою «Організація діловодства в установі та складення зведеної номенклатури справ».

У семінарі взяли участь 77 осіб – представники Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, Одеської митниці Держмитслужби, Одеського національного медичного університету, Одеського міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, Департаменту архітектури та містобудування Одеської міської ради, Державної аудиторської служби України. Проведення семінарів, направлених на підвищення рівня знань з питань організації діловодства та архівної справи, затверджених планом роботи Державного архіву на 2023 рік, триває.