1. Home
  2. /
  3. Новини
  4. /
  5. Новини у слайдер
  6. /
  7. 12 липня 2022 року...

12 липня 2022 року підписано міжнародний Меморандум

З метою розвитку архівної справи в Одеської області Державний архів Одеської області проводить значну роботу з міжнародними партнерами.

Зважаючи на багатонаціональний склад мешканців та багату на події історію Одещини, дипломатичні місії, акредитовані в м. Одеса, проявляють зацікавленість у вивченні історичних документів та співпрацюють з Державним архівом Одеської області. Так, з 2020 року у тісних партнерських стосунках з Державним архівом співпрацює Генеральне консульство Грецької Республіки в Одесі. Протягом останнього часу відбувалися зустрічі, обговорення тощо.

За ініціативи Міністерства закордонних справ Грецької Республіки
12 липня в м. Одеса підписано Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством закордонних справ Грецької Республіки, що діє через Генеральне консульство Грецької Республіки в Одесі, та Державним архівом Одеської області.

Підписантами Меморандуму були директор Державного архіву Одеської області Петро Лук’янчук та Генеральний консул Грецької Республіки в Одесі пан Дімітріос Х. Дохтсіс. Зазначений Меморандум підписано з метою збереження культурної спадщини та поглиблення дружніх партнерських відносин. Міжнародний документ засвідчує готовність сторін співпрацювати в оцифруванні документів Державного архіву Одеської області  щодо діяльності грецької громади у ХVІІІ-ХХ століттях в м. Одеса та Одеській області.

Урочиста процедура підписання Меморандуму відбулася у приміщені Одеської національної наукової бібліотеки, де зібралися почесні гості, дипломати й представники наукової еліти Одещини. Під час церемонії підписання Меморандуму були присутні Міністр закордонних справ Грецької Республіки пан Нікос Дендіас, представник Міністерства закордонних справ України в Одеській області Сергій Орлов, голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов, представники Генерального консульства Грецької Республіки в Одесі, Одеської обласної військової адміністрації, Державного архіву Одеської області, журналісти, науковці тощо.

У рамках міжнародного заходу директор Одеської національної наукової бібліотеки Ірина Бірюкова провела цікаву екскурсію та презентувала гостям експозицію історичних видань, які зберігаються у фондах бібліотеки та висвітлюють діяльність греків минулих століть.

Після підписання Меморандуму підписанти обмінялися подарунками та у своїх промовах виказали сподівання щодо плідної співпраці для розвитку дружніх і ділових стосунків, засвідчили взаємну глибоку повагу та побажали один одному натхнення і невичерпної енергії для реалізації найкращих планів та ідей.