В рамкам відзначення Дня міста Одеси, 01 вересня 2021 року, заступник начальника відділу науково-довідкового апарату Державного архіву Одеської області Наталія Привалова взяла участь загальноміському заході, під час якого було презентовано унікальний Одеський календар.

Дев’ятнадцять років поспіль традиційно у переддень свята Одеський літературний музеї приймає поважних гостей для презентації чергового випуску Одеського календаря. Як і зараз, так і завжди такі зустрічі об’єднують патріотів рідного міста – представників сучасної одеської інтелігенції, серед яких посадові особи органів публічної влади, депутати різних рівнів, меценати, благодійники, науковці, історики і громадські діячі.

Унікальність календаря в тому, що він кожного року датований з 1 вересня і завершується 31 серпня наступного року і кожного разу присвячується висвітленню історичних фактів, пов’язаних з окремою вулицею Одеси. От і зараз календар на 2021-2022 рік присвячений одній з найстаріших вулиць – Базарній.

Автори календаря та інші дослідники і краєзнавці Одещини у промовах подякували музеям і Державному архіву за багаторічну плідну співпрацю і допомогу у підготовці історичних матеріалів для різних видань.

У своєму виступі Наталія Привалова від імені керівництва Держархіву привітала присутніх з прийдешнім святом і засвідчила учасників зібрання у готовності фахівців-архівістів і у подальшому допомагати у важливих справах щодо вивчення історії рідного міста.